webinar dla stomatologów
lek. dent.
Adam Siewniak
10 lat doświadczenia
Implantacja natychmiastowa - protokoły i techniki
jak prawidłowo spozycjonować implant i wykonać estetyczną odbudowę tymczasową, żeby wsparła tkanki miękkie i zapewniła prawidłowe gojenie?
co się sprawdza w implantacji natychmiastowej, czyli jak uniknąć błędów i zmaksymalizować efekt estetyczny
Nagranie
2 punkty edukacyjne
Często implantacja natychmiastowa jest wykonywana w odcinku przednim, co wymaga od Ciebie dużej precyzji dla osiągnięcia perfekcyjnego wyniku estetycznego.
A czy zawsze tobie uda się ten wynik osiągnąć? Jeżeli od czasu do czasu zdarzają Ci się błędy lub powikłania, zapisz się na nasz webinar, aby dowiedzieć się, jak je zminimalizować
Omówimy jak:

uzyskać stabilizację pierwotną implantu

zarządzać tkankami miękkimi podczas zabiegu, szczególnie w odcinku estetycznym

zapobiec sytuacjom, w których odbudowa protetyczna jest niemożliwa do wykonania ze względu na niewłaściwe ustawienie implantu

Ponadto zobaczysz:

prawidłowe postępowanie podczas przeprowadzania implantacji natychmiastowej krok po kroku, na przykładach przypadków klinicznych

skuteczne i proste metody augmentacji tkanki twardej i miękkiej

ćwiczenie na modelu implantacji natychmiastowej w zębodole poekstrakcyjnym

praktyczne tips and tricks wypracowane w trakcie 10 lat pracy z implantami

PROGRAM SZKOLENIA
1

Kiedy implantacja natychmiastowa

Dowiesz się, jakie są wskazania, a jakie limity w implantacji natychmiastowej. Jak przeanalizować przypadek z wykorzystaniem CBCT oraz na co zwrócić szczególną uwagę badając pacjenta.
2
Co się dzieje po ekstrakcji zęba?
Nie każdy zębodół poekstrakcyjny jest taki sam. Zrozum biologię oraz proces resorpcji kości i tkanki miękkiej.
3
Jak zaplanować pozycję implantu
Właściwa pozycja implantu w trzech wymiarach jest kluczowa dla wyniku estetycznego. Dowiesz się, jak prawidłowo pozycjonować implant, co ułatwi odbudowę protetyczną i zapewni długoczasowy efekt leczenia.
4
W jaki sposób przeprowadzić zabieg
Poznasz dostępne techniki chirurgiczne i niezbędne instrumentarium, co pozwoli uprościć zabieg, jednocześnie maksymalizując rezultat estetyczny.
5
Kiedy i czym augmentować
Jest wiele technik augmentacji, ale nie wszystkie sprawdzają się przy implantacji natychmiastowej. Na przypadkach klinicznych zobaczysz proste i efektywne metody augmentacji.
6
Jak wykonać uzupełnienie tymczasowe
Uzupełnienie tymczasowe jest niezwykle ważne dla zachowania objętości i gojenia tkanki miękkiej. Poznasz metody wykonania estetycznej tymczasówki w gabinecie w różnych przypadkach klinicznych.
2 punkty edukacyjne
Specjalizuje się w implantologii i protetyce

Ukończył Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Zajmuje się przede wszystkim implantologią, wszczepiając kilkaset implantów rocznie. Jego codzienność to również nowoczesne leczenie pod mikroskopem i protetyka stomatologiczna. Jest członkiem International Congress of Oral Implantologists, Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Ukończył, między innymi, kurs podyplomowy "Curriculum Endodontyczne PTE" oraz "Curriculum Implantologi PSI". Dzięki temu uzyskał możliwość prowadzenia licencjonowanej praktyki implantologicznej Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

Zajmuje się kompleksowym leczeniem stomatologicznym, polegającym na całkowitej przebudowie uzębienia, z wykorzystaniem cyfrowej technologii CAD/CAM. W swojej praktyce stosuje nowoczesne metody takie jak druk 3D, cyfrowa nawigacja zabiegów chirurgicznych czy komputerowe projektowanie uśmiechu. Prowadzi również leczenie pacjentów z dolegliwościami stawów skroniowo-żuchwowych oraz mięśni żucia.

Bierze udział w wielu szkoleniach krajowych i zagranicznych aby zapewnić swoim pacjentom opiekę stomatologiczną na najwyższym światowym poziomie.

Jego pasje to informatyka, motoryzacja oraz narciarstwo.
lek. dent.
Adam Siewniak
SPIKER
Czego się spodziewać po rejestracji?
Po pomyślnej realizacji wpłaty otrzymasz mailem potwierdzenie. Jesteś z nami!
1
Co dalej? Czekają na Ciebie 2+ godziny kontentu
2
2 punkty edukacyjne
FAQ
Pisz: info@human2human.info
NIP: 8982280091
Dzwoń: +48585859919
REGON: 522583546
IKIGAI EDU Sp. z o.o.
Made on
Tilda