Z jakimi problemami może wiązać się skrócone wędzidełko?
1,5 h webinar
dla ortodontów
ortodonta Joanna Nowicka-Rymanowska
DIAGNOSTYKA I TERAPIA WĘDZIDEŁEK – PODEJŚCIE ORTODONTYCZNE
Kiedy podcięcie wędzidełka jest naprawdę konieczne, a kiedy lepiej wstrzymać się z zabiegiem i przygotować pacjenta do terapii funkcjonalnej?
Jak wcześnie rozpoznać czynniki ryzyka i uniknąć komplikacji już na początku leczenia – zanim problem zacznie wpływać na wynik ortodontyczny?
Jakie kroki warto podjąć, aby zapobiec nawrotom wady zgryzu? Co zrobić, by retencja była trwała, a efekty leczenia przewidywalne?
Zdobądź praktyczne umiejętności niezbędne do planowania stabilnego leczenia ortodontycznego.

Dowiesz się:
NAGRANIE
Dlaczego temat funkcji języka i wędzidełek jest kluczowy w leczeniu ortodontycznym?
Problemy z retencją, nawroty wad, niespodziewane przesunięcia zębów – często nie wynikają z błędów w planie leczenia, lecz z niezdiagnozowanych zaburzeń funkcji języka i skróconego wędzidełka.
To właśnie one mogą prowadzić do bruksizmu, trudności z połykaniem, kompensacji mięśniowych i niestabilnych efektów leczenia.
Podczas webinaru dowiesz się, jak wcześnie je rozpoznać i skutecznie włączyć terapię funkcjonalną do leczenia ortodontycznego – tak, by nie wracać do tych samych problemów po raz kolejny.
Program szkolenia

Język a ortodoncja: znaczenie prawidłowej pozycji spoczynkowej dla kształtowania zgryzu.

Postawa a zgryz, czyli ortodoncja posturalna.
Profilaktyka wad zgryzu, warunki prawidłowego wzrostu twarzy.
Wczesne leczenie ortodontyczne i późne leczenie ortodontyczne.
Towarzyszące ankyloglosji problemy zdrowotne.
Skrócone wędzidełko wargi górnej a zgryz.
Kiedy zabieg?
Język a trwałość efektów leczenia ortodontycznego.
Jest jedną ze współwłaścicielek i założycielek kliniki Apolonia-Med – miejsca, o jakim marzyła wspólnie z przyjaciółką lek. dent. Elżbietą Zalewską już w czasach studenckich. Udało się im zrealizować te plany i stworzyć miejsce, w jakim pacjenci mogą liczyć na pełną diagnostykę i efektywne leczenie dzięki współpracy lekarzy wielu specjalizacji.

Pracuje w zawodzie od 2007 roku, kiedy ukończyła studia i uzyskała dyplom oraz tytuł lekarza stomatologa. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Lublinie. W trakcie studiów uczestniczyła w prestiżowych zagranicznych stażach, między innymi w Londynie i w Belfaście, które – jak sama przyznaje – otworzyły ją na światową stomatologię. Doświadczenie zawodowe zdobywała, między innymi, w poradni leczenia wad rozwojowych twarzoczaszki w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi.

Dowiedz się więcej →
ortodonta lek. dent. Joanna Nowicka-Rymanowska
SPIKER SZKOLENIA
Czego się spodziewać po rejestracji?
Po pomyślnej realizacji wpłaty otrzymasz mailem potwierdzenie. Jesteś z nami!
Co dalej? Czeka na Ciebie 1,5 godziny nagrania
1
2
FAQ
Made on
Tilda