1,5h webinar
dla stomatologów
POŁĄCZENIE Z ZATOKĄ SZCZĘKOWĄ - Co dalej?
Każda ekstrakcja niesie ryzyko PUZ, dlatego nauczymy Cię, jak odpowiednio zaopatrzyć Pacjenta chirurgicznie i farmakologicznie - niezależnie od stopnia zaawansowania przypadku. Podczas szkolenia dowiesz się:
Jak unikać błędów w ekstrakcjach zębów w odcinku bocznym szczęki
Jak wykorzystać zaawansowaną diagnostykę, w tym CBCT w planowaniu zabiegów
Jakie procedury chirurgiczne stosować w zależności od rozległości PUZ
Jak optymalnie dobrać farmakoterapię, aby zapobiec infekcji i wspomóc proces gojenia
Jakie zalecenia pozabiegowe stosować, aby pacjent szybko wrócił do zdrowia
dr n. med. Jakub Lipski, MSc
Szkolenie obejmuje omówienie konkretnych przypadków klinicznych, protokoły chirurgicznego postępowania w przypadku wystąpienia PUZ oraz protokół opieki pozabiegowej.
27.03
o godz. 19:00
Niestety nie zawsze można zapobiec pojawieniu się połączenia ustno-zatokowego, bo często wpływa na nie anatomia.

Możemy jednak zminimalizować ryzyko jego wystąpienia przez wyeliminowanie błędów w ekstrakcjach zębów w odcinkach bocznych szczęki.
Zyskasz wiedzę, która pozwoli Ci wdrożyć odpowiednie postępowanie do swojej praktyki!
Podczas naszego szkolenia pokażemy Ci krok po kroku, jakie techniki ekstrakcyjne, procedury zaopatrzenia PUZ oraz zalecenia pozabiegowe stosować, abyś miał/miała pewność, że wszystko przebiega bezpiecznie i przewidywalnie!
Kluczowe kroki do sukcesu to: odpowiednia diagnostyka, właściwe zaplanowanie zabiegu, właściwa praca instrumentarium chirurgicznym oraz atraumatyczne podejście.

Najważniejsza jest świadomość pracy w odcinku bocznym szczęki!
Dla kogo przeznaczony jest ten webinar?
Webinar skierowany jest do wszystkich lekarzy ogólnopraktykujących, zajmujących się zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej, niezależnie od ich stopnia zaawansowania.
PROGRAM SZKOLENIA:
1

Specyfika ekstrakcji zębów w odcinkach bocznych szczęki.

  • Technika zabiegowa ekstrakcji zębów, głównie przedtrzonowych i trzonowych w szczęce, zależy od odcinka bocznego szczęki w okolicy zatoki szczękowej oraz anatomii zębów. Przedstawimy właściwe podejście do ekstrakcji, które jest pierwszym krokiem do właściwego zaopatrzenia PUZ, jeśli ono wystąpi.
2
Czy można zapobiec wystąpieniu połączenia ustno-zatokowego?
  • Na wystąpienie PUZ często wpływa anatomia, jednak nauczymy Cię, jak możesz minimalizować ryzyko jego wystąpienia dzięki odpowiedniej diagnostyce, właściwemu zaplanowaniu zabiegu, właściwej pracy instrumentarium chirurgicznym oraz atraumatycznemu podejściu.
3
Procedury chirurgicznego zaopatrzenia PUZ.
  • Pokażemy różne postępowanie chirurgiczne w oparciu o przypadki kliniczne w zależności od rozległości powstałego PUZ – między innymi płatem przesuniętym ze strony przedsionkowej oraz płatem uszypułowanym z podniebienia.
4
Zalecenia pozabiegowe i protokół postępowania.
  • W przypadku wystąpienia PUZ ważne są odpowiednie zalecenia pozabiegowe, które znacząco wpływają na gojenie. Zapoznasz się z przewidywalnym schematem postępowania, który umożliwi Ci wdrożenie go do swoich praktyk.
5
Sesja pytań i odpowiedzi (Q&A).
Lekarz dentysta, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny na stanowisku asystenta w Katedrze i Klinice Chirurgii Stomatologicznej, Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej UM w Poznaniu.

W 2022 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki medyczne na podstawie pracy doktorskiej pt. „ Ocena wpływu chlorheksydyny i cetylpirydyny na stan przyzębia osób dorosłych z cukrzycą typu 1”.

Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej oraz International Team for Implantology.

Absolwent prestiżowego kierunku studiów podyplomowych European Master Degree in Oral Implantology na Uniwersytecie im. Piastów Śląskich we Wrocławiu uzyskał kwalifikacje Europejskiego tytułu magistra w zakresie implantologii stomatologicznej (European Master Degree in Oral Implantology).

Uczestnik wielu szkoleń, kursów i kongresów szkoleniowych oraz autor publikacji naukowych o zasięgu krajowym i zagranicznym. Prowadzący autorskie szkolenia z zakresu chirurgii stomatologicznej i mikrochirurgii tkanek miękkich.
dr n.med.
Jakub Lipski, MSc
Spiker
Czego się spodziewać po rejestracji?
Po pomyślnej realizacji wpłaty otrzymasz mailem potwierdzenie. Jesteś z nami!
W dniu X (czyli 27.03) link do szkolenia otrzymasz mailem oraz SMS-em.
1
2
Co dalej? Czeka na Ciebie 1,5+ godziny kontentu i sesja QA. Przed rozpoczęciem webinaru otrzymasz dostęp i przypomnienie, a po zakończeniu sesji będziesz mieć dostęp do nagrania oraz otrzymasz certyfikat uczestnictwa.
3
FAQ
Made on
Tilda